logo

Jak reklamować sklep w internecie?

Jak reklamować sklep w internecie?

Postawiłeś swój sklep internetowy, strona jest zadbana, ma ciekawe opisy produktów, jest nowoczesna, ale wciąż nie przyciąga klientów. Jak temu zaradzić?

Sposobów na promowanie strony jest wiele natomiast zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Rozpoczynając akcje promocyjne powinieneś przyzwyczaić się do nieustannego śledzenia trendów w sieci. Internet postępuje z dnia na dzień i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Do promowania strony wymagana jest od Ciebie również znajomość podstaw marketingu oraz zasad funkcjonowania mediów społecznościowych jako narzędzi naszej reklamy.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jaki należałoby zrobić jest pozycjonowanie. Jest to narzędzie dzięki któremu będziesz w stanie pojawić się nawet na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. W osiągnięciu tego celu potrzebna jest optymalizacja sklepu pod wymagania stawiane przez Google i Twoich klientów. Używaj słów kluczy, które powinny być często aktualizowane, stosuj szczegółowe opisy, dodawaj zdjęcia produktów, umieszczaj linki wewnętrzne. Zadbaj o to aby Twoja strona była prosta w obsłudze. Pozycjonowanie to nie tylko wysoka pozycja w wyszukiwarce, zapewnia również większą rozpoznawalność firmy i jej profesjonalny wizerunek.

Wykorzystaj Social Media. Warto zauważyć, że korzysta z nich miliony ludzi na świecie. Strony takie jak Facebook czy Instagram mają specjalne miejsca wyznaczone na wyświetlanie się reklam. Są one dobrze widocznie i przyjemne dla oka. Stwórz swoją kampanię reklamową w kreatywny sposób, a na pewno przyciągnie mnóstwo osób, które będą korzystać z wyżej wymienionych witryn. Same reklamy nie są jednak wszystkim co umożliwiają nam Social Media. Na większości z nich możesz wykorzystać opcję stworzenia własnej strony marki, na której będziesz mógł opisać czym zajmuję się Twoja firma czy zamieścić zdjęcia swoich produktów. Jeśli ktokolwiek zaobserwuje Twoją stronę postaraj się zamieszczać posty regularnie aby Twoi obserwatorzy nie stracili zainteresowania.

Załóż blog firmowy. Blog firmowy pozwoli Ci wejść w rolę eksperta w swojej dziedzinie. Klienci czytając Twojego bloga doświadczą Twojego zaangażowania w to co robisz. Blog firmowy to miejsce, w którym możesz szczegółowo opisać swój sklep i produkty, które się w nim znajdują. Korzystając z jego potencjału możesz również tworzyć ciekawe artykuły na tematy związane z Twoją branżą. Wykorzystaj go do przyciągnięcia nowych klientów i przekonaj niezdecydowanych do konkretnych produktów. Dzięki dobrym artykułom, które postawią Cię w lepszym świetle niż konkurencja, zyskasz zaufanie i zainteresowanie klientów.

Użyj Google Ads (dawniej Google AdWords). System pozwala na emisję reklam w postaci tekstowej, graficznej oraz video. Jednymi z najczęściej spotykanych są kampanie wyświetlające się w wyszukiwarce Google na górze i na dole strony oznaczone zielonym znakiem „reklama”. Z reklamami Google Ads natkniemy się praktycznie w każdym miejscu serfując po sieci. Wiele stron posiada powierzchnie reklamowe, na których wyświetlają się banery, które służą do wyświetlania przekierowań do witryn sklepowych. Wyszukiwarka Google to najbardziej znana wyszukiwarka na świecie. Wykorzystaj jej możliwości do przyciągnięcia uwagi większej ilości odbiorców.

Jak widać narzędzi do promowania sklepu internetowego jest wiele. Warto wykorzystać ich możliwości i reklamować sklep na kilka sposobów. Trzeba również pamiętać aby nadążać za rozwijającymi się trendami. Daje to odczucie zaangażowania oraz dbania o swój własny biznes. Wówczas jest szansa na dotarcie do większej grupy potencjalnych klientów.

Share This: